NBFCs با خطرات سیستمیک قابل توجهی باید تحت درجه تنظیم بالاتری قرار بگیرند: RBI DG

کلکته: بانک رزرو هند ممکن است مقرراتی را برای وام دهندگان غیر بانکی بزرگتر مطابق با قوانین بانکی به عنوان بخشی از یک رویکرد درجه بندی شده برای درک ریسک سیستمیک و تنوع آنها و مدل های تجاری متفاوت تراز کند.

این بدان معناست که در حالیکه RBI ممکن است به طور کلی برای ساختارهای مالی غیر بانکی (NBFC) به ساختار تنظیمی خود ادامه دهد ، ممکن است از نهادهای بزرگتر بخواهد قوانین سختگیرانه تری را دنبال کنند زیرا مهمترین نگرانی تنظیم کننده این امر حفظ ثبات مالی است.

معاون فرماندار M Rajeshwar Rao روز جمعه گفت: “NBFC های دارای اثرات خارجی قابل توجه و قابل ملاحظه ای به خطرات سیستمی باید شناسایی و تحت درجه تنظیم بیشتری قرار بگیرند.”

“همچنین می توان ادعا کرد که طراحی چارچوب نظارتی احتیاطی برای چنین NBFC ها می تواند با بانکها قابل مقایسه باشد ، به طوری که فراتر از یک نقطه حساسیت برای ریسک های سیستمیک ، چنین NBFC باید انگیزه هایی برای تبدیل به یک بانک تجاری یا کاهش سطح خارجی شبکه آنها داشته باشد. سیستم مالی. این بخش مالی را سالم و قابل انعطاف می کند در حالی که به اکثر NBFC ها اجازه می دهد تا تحت ساختار نور تنظیم شوند ادامه دهند ، “او در یک رویداد ASSOCHAM گفت.

تغییرات در مقررات پس از استرس نقدینگی پس از وقایع IL&FS و DHFL ، که شرایط مالی بازار را برای کل بخش بهم زد ، ضروری شد.

بین 31 مارس 2009 و 31 مارس 2019 ، کل دارایی های NBFC با رشد سالانه پیچیده 18.6٪ رشد کردند ، در حالی که ترازنامه بانک های تجاری برنامه ریزی شده با CAGR 10.7٪ رشد کرد.

مهم ترین مقالات  صادرات چین به هند در 11 ماه سال 2020 کاهش می یابد

بخش NBFC (از جمله HFC) در پایان 31 مارس 2020 ، دارایی معادل 51.47 لور کرور دارد.

“منحصر به فرد این بخش در تنوع ذاتی فعالیت های انجام شده توسط NBFC های مختلف نهفته است و بنابراین ، هیچ رویکرد نظارتی” برای همه “در رویکرد نظارتی برای NBFC ها وجود ندارد. شاید یک چارچوب نظارتی درجه بندی شده و درجه بندی شده ، متناسب با اهمیت سیستمی نهادهای مربوط راه پیش رو است. ”

با موافقت با این واقعیت که ساختار تنظیم نور به NBFC ها کمک می کند تا رشد کنند و به آخرین اتصال مایل برسند ، Rao بر لزوم ایجاد تعادل بین تنظیم دقیق تر NBFC ها و نیاز به تأمین انعطاف پذیری مورد نیاز تأکید کرد.

وی گفت: “این سنگ بنای اصلی ما باقی خواهد ماند در حالی که ما آینده مقررات مربوط به NBFC ها را تصور می کنیم.”