IOB انتظار دارد که در نیمه دوم سال مالی 21 NPA با ارزش 18000 روپیه حل شود

بانک دولتی هند در خارج از کشور (IOB) پیش بینی می کند در نیمه دوم مالیات جاری ، حدود 18000 کرور روپیه دارایی های غیرفعال (NPA) تحت فرآیند ورشکستگی و ورشکستگی تصویب کند ، اقدامی که باعث افزایش خط نهایی آن خواهد شد.

علاوه بر این ، بانک مستقر در چنای امیدوار است که از چارچوب اقدامات سریع (PCA) بانک ذخیره هند (RBI) مالی بعدی خارج شود.

“ما امیدواریم که پرونده های NPA با ارزش حدود 18000 کرور روپیه که در نیمه دوم قبل از NCLT (دادگاه حقوقی شرکت ملی) در جریان است … در سه ماهه آخر ، حل برخی از حساب های بزرگ در NCLT ترازنامه را تقویت می کند ،” IOB مدیرعامل PP Sengupta به PTI گفت.

در پشت قطعنامه و پیش پرداخت ها ، بانک قصد دارد NPA ناخالص را تا مارس زیر 10 درصد کاهش دهد.

در طی سه ماهه دوم ، با کاهش ارزش دارایی های ناخالص ناخالص (NPA) ، بانک با بهبود قابل توجهی در کیفیت دارایی ها ، از 13 درصد در پایان سپتامبر 2019 به 13.04 درصد پیشرفت ناخالص رسیده است.

از نظر ارزشی ، ناخالص ملی یا وام های بد به 17659،63 کرور روپیه در مقابل 28،673،95 کرور یک سال قبل کاهش یافت. خالص NPA ها از 9.84 درصد (12507/97 کرور روپیه) یک سال قبل به 4.30 درصد (5،290.60 کرور روپیه) کاهش یافت.

درباره PCA ، Sengupta گفت: “ما عجله نداریم … ما نمی خواهیم با عجله از PCA خارج شویم و بعداً با همان مسئله روبرو می شویم. ما می خواهیم تلفیق و مطمئن باشیم که چگونه می توانیم مقاومت کنیم بحران COVID-19. پس از نتیجه سه ماهه مارس ، احتمالاً ممکن است به فکر RBI برای بررسی بانک برای حذف بانک از چارچوب PCA باشیم. ”

علاوه بر IOB ، بانک مرکزی هند ، UCO بانک و IDBI بانک در چارچوب PCA در بخش بانکی بخش عمومی قرار دارند.

سال گذشته ، RBI پنج بانک – بانک هند ، بانک ماهاراشترا ، بانک تجارت شرقی ، بانک الله آباد و بانک شرکت – پس از حمایت سرمایه از دولت در دو مرحله از چارچوب PCA حذف کرد که منجر به بهبود پارامترهای مالی آنها شد.

در اوایل سال جاری ، بانک تجارت شرقی با PNB ادغام شد در حالی که Allahabad Bank و Corporation Bank به ترتیب با بانک هند و اتحادیه بانک هند تلفیق شدند.

تا آنجا که به رشد اعتبار مربوط می شود ، وی گفت که تمرکز بر خرده فروشی ، کشاورزی و MSME خواهد بود اما به سمت شرکت ها نیست.

وی گفت تلاش برای بهبود حاشیه سود خالص (NIM) تا مارس به 2.5 درصد است.

در مورد تجدید ساختار یکبار مصرف ، Sengupta گفت: “ما پیش بینی نمی کنیم که در کتاب بزرگ شرکت فعالیت عمده ای داشته باشیم. ما 26 مورد واجد شرایط داریم. از این موارد ، 3-4 مورد ذکر شده است. دیگران نشان داده اند که آنها قادر خواهند بود برای تنظیم منظم حساب. ”

در فضای MSME ، وی گفت که این بانک پیش بینی می کند که در حدود 4000 کرور روس بتوان تغییر ساختار داد در حالی که تقاضای زیادی از بخش خرده فروشی وجود ندارد.

RBI در ماه آگوست به بانک ها اجازه داد که یک بار برای تغییر ساختار وام هایی که به دلیل بحران COVID-19 با فشار روبرو هستند ، با هدف کاهش خطرات ثبات مالی روبرو شوند.