خفاش های BIF برای جداسازی لایه های مختلف در مخابرات با محافظ برای محافظت از رقابت

دهلی نو: جداسازی لایه های مختلف در مخابرات مانند زیرساخت ها ، شبکه و خدمات زمینه اشتراک منابع ، از جمله شبکه ها را فراهم می کند ، که منجر به استفاده بهینه از آن و جریانات درآمد بیشتر برای ارائه دهندگان خدمات می شود ، اتاق فکر صنعت BIF اعلام کرده است. با این حال ، یک چارچوب جداگانه ، به محافظت کافی برای محافظت از رقابت و نوآوری نیاز دارد ، BIF گفت که ارائه دهندگان شبکه باید ملزم باشند دسترسی به شبکه خود را به صورت منصفانه ، معقول ، با محدودیت زمانی و بدون تبعیض برای همه بازیکنان در لایه ارائه خدمات ، در چنین رژیمی.

انجمن باند پهن هند (BIF) ، در گزارش خود به سازمان تنظیم مقررات مخابراتی هند (TRAI) گفت: “صدور مجوز لایه ای” با بهبود کیفیت خدمات به تقویت ارائه خدمات کمک می کند.

TRAI در آگوست سال جاری ، مقاله نهایی را در مورد امکان جدا کردن لایه های خاص مخابرات از جمله زیرساخت ها ، شبکه ها ، خدمات ، از طریق مجوزهای افتراقی ارائه داد. TRAI با ارائه مجوز خاص فقط برای عنصر شبکه ، نظرات صنعت را در مورد اینکه آیا لایه خدمات شبکه و لایه تحویل خدمات باید جدا شوند ، جستجو کرد.

BIF در موارد ارسالی خود به رگولاتور گفته است: “جدا کردن اتصال منجر به مزایای بسیاری خواهد شد به طوری که به احتمال زیاد مجموع قطعات بیش از کل باشد.”

با محدوده مشخص شدن هر لایه و کمتر از نیاز بازیکن بزرگ تمام عیار ، نیاز سرمایه گذاری کاهش می یابد و ممکن است مشارکت بیشتر بازیکنان کوچک و متوسط ​​را تشویق کند.

در این بیانیه آمده است: “رویه فعلی صدور مجوز سنگین ، بسیاری از سرمایه گذاران احتمالی را به دلیل حجم زیاد نیاز به سرمایه گذاری و شرایط سنگین تجارت ، دلسرد می کند.”

BIF خاطرنشان كرد كه “براي تأمين نيازهاي سرمايه گذاري بازار بزرگ هند نياز به تعداد زيادي سرمايه گذاران خرد است” و “جدا كردن يك گام به جلو در اين مسير است”.

جدا کردن لایه های مختلف فرصت هایی را برای اشتراک منابع مخابراتی (از جمله شبکه ها) فراهم می کند و در نتیجه منجر به استفاده بهینه از آن می شود که باعث ایجاد درآمد اضافی برای ارائه دهندگان خدمات می شود.

BIF اظهار داشت: “جدا سازی از نظر همه ذینفعان از جمله IP-1 ها ، OTT ها و ارائه دهندگان خدمات برای خدمات نسل بعدی مهم می شود.”

گفته شده است كه دامنه لایه شبكه همانطور كه ​​از طریق دامنه افزایش یافته IP1 پیش بینی شده است تا زیرساختهای فعال را علاوه بر اطلاعات غیرفعال در بر گیرد ، كافی است. “ارائه دهندگان شبکه” مسئولیت مالکیت ، ساخت ، بهره برداری ، مدیریت و نگهداری شبکه را به عهده خواهند داشت.

در واقع ، لایه شبکه می تواند از دو نوع پخش کننده تشکیل شود – لایه ایجاد کننده زیرساخت های دیجیتال اساسی (از جمله IP-1) و لایه ارائه دهندگان شبکه (آنهایی که دارای شبکه های اصلی هستند و با دسترسی به حقوق منحصر به فرد مانند حق دخالت بدون محدودیت و طیف کمیاب ، طرح شماره گذاری و اتصال به هم)

لایه تحویل سرویس یک لایه اضافی روی لایه شبکه است و متشکل از بازیکنانی است که با استفاده از منابع مخابراتی دیگران ، مانند اپراتورهای شبکه مجازی (VNO) ، خدمات را ارائه می دهند.

BIF نوشت ، یک نهاد واحد می تواند مجوز هر دو لایه را داشته باشد – خدمات شبکه و دسته تحویل خدمات.

“به نهاد لایه شبکه اجازه داده می شود خدمات را در زیر لایه ارائه خدمات ارائه دهد.

با این حال ، کسانی که به طور انحصاری در لایه ارائه خدمات هستند باید از دسترسی عادلانه ، معقول ، شفاف و بدون تبعیض به لایه شبکه برای ارائه خدمات در شرایط برابر به عنوان پخش کننده های یکپارچه / نهاد ارائه خدمات برخوردار باشند “.

این نظارت نظارتی بیشتری را برای اپراتور یکپارچه در مقایسه با اپراتور ارائه خدمات مطرح کرد.

BIF همچنین از “رویکرد کاملاً آزاد شده” در قالب یک ثبت نام آنلاین ساده برای ارائه دهندگان خدمات طرفداری می کند.

“کسانی که مایل به ارائه خدمات یکپارچه هستند که باید شامل لایه سرویس و لایه شبکه از طریق انتخاب طیف مجاز و سایر حقوق مرتبط مانند RoW (حق تقدم) ، منابع شماره گذاری ، حق اتصال و غیره باشد ، ممکن است مشمول این موارد شوند تحت چارچوب نوعی مجوز فعالیت کنند “.

BIF گفت ، برای نهادی که در هر دو لایه فعالیت می کند ، تفکیک ساختاری واضح دو قسمت و تفکیک حسابداری واضح مورد نیاز است.

به گفته آن ، محافظت های مناسب برای محافظت از رقابت و نوآوری ضروری است. به ویژه ، قوانین باید مشخص کنند که نهاد یکپارچه نمی تواند شرایط مطلوب تری را به بخش ارائه خدمات خود ارائه دهد ، در مقایسه با سایر ارائه دهندگان خدمات رقیب.