با معامله لاکشمی ویلا ، DBS با فرهنگ برخورد بالقوه روبرو می شود

DBS اقدام گروه برای تصاحب بانک Lakshmi Vilas با مشکل باعث افزایش بزرگترین وام دهنده آسیای جنوب شرقی در هند می شود که مدتهاست مورد نظر است ، اما همسویی فرهنگ های تجاری دو بانک می تواند پیچیده باشد.

LVB ، با افزایش وام های بد و مسائل مربوط به حاکمیت و عدم تأمین سرمایه ، قرار است در این بخش قرار گیرد
DBSزیرمجموعه هند تحت برنامه پیشنهادی بانک مرکزی هند ، که روز سه شنبه کنترل وام دهنده 94 ساله مستقر در چنای را با استناد به “وخامت جدی” در امور مالی خود به دست گرفت.

این طرح مستقر در سنگاپور را تسریع می کند
DBSجاه طلبی های توسعه در هند و به طور بالقوه آن را از یک بانک دیجیتال در این کشور به یک بانک با صدها شعبه تبدیل می کند.

DBS در حال حاضر فقط بیش از 30 شعبه در هند دارد ، در حالی که LVB بیش از 550 و 900 دستگاه خودپرداز دارد.
DBSکه ارزش بازار آن در حدود 47 میلیارد دلار است ، 2500 کرور (337 میلیون دلار) روپیه را برای شرکت ادغام شده به شرکت تابعه هند تزریق می کند.

ویلی تانوتو ، تحلیلگر Fitch Ratings در سنگاپور گفت: “این شاخه ها جواهرات تاجی هستند و یک شبکه آماده با قیمت بسیار مناسب ارائه می دهند.”

اما چرخش و ادغام LVB که بیش از 4000 کارمند استخدام می کند ، چالش هایی برای آن به وجود می آورد
DBS، حتی اگر بانک سنگاپور از سال 1994 در هند بوده و در سال 2019 عملیات هند خود را از یک شعبه به یک شرکت تابعه کاملاً متعلق تبدیل کرده است.

اتحادیه بانکی هند قبلاً در مورد پتانسیل اظهار نظر کرده است
DBS معامله.

انجمن کارمندان بانک های هند (AIBEA) ، که حدود نیم میلیون کارمند بانک را نمایندگی می کند ، به طرح ادغام پیشنهادی اعتراض کرده و در عوض خواستار ادغام با یک وام دهنده بخش دولتی شده است.

CH Venkatachalam ، دبیر کل AIBEA گفت: “دولت باید اصل یک بانک هند را حفظ کند و آن را به یک وام دهنده ملی بدهد به جای اینکه آن را به یک بانک خارجی تحویل دهد.”

در حالی که LVB بلافاصله به ایمیل یک رویترز پاسخ نداد و در مورد نظر ادغام پیشنهادی اظهار نظر کرد
DBS حاضر به اظهار نظر نشد

از نظر فرهنگی ، تفاوت هایی بین دو بانک وجود دارد ، با
DBS کارکنان آموزش دیده در مهارت های دیجیتال و فرآیندهای پذیره نویسی قوی در یک بانک چند ملیتی ، در حالی که LVB رویکرد مشتری مداری سنتی تری دارد.

شاخه های آنها نیز از نظر شکل ظاهری متفاوت است. شعب LVB دارای نیمکت های فولادی برای مشتریان در انتظار و اعلامیه های متعدد روی دیوارها و پنجره ها است ، در تضاد با سبک مینیمالیستی تر که اغلب در شعب بانک های چند ملیتی مشاهده می شود.

ونكات آير ، شركت شركت استخدام Aventus Partners ، گفت: “در وهله اول ، چالش هايي از نظر ادغام فرهنگي و همچنين فرآيندگرايي افرادي كه در بانك عصر جديد كار نكرده اند ، وجود خواهد داشت.”

سورش گاناپاتی ، تحلیلگر Macquarie ، گفت فراتر از هرگونه اختلاف فرهنگی ، موضوعات دیگری نیز در این زمینه وجود دارد.


DBS کارمندان از نظر بانکداری دیجیتال ، ارزیابی اعتبار و پذیره نویسی توانایی بسیار بهتری خواهند داشت. ”

برخی از تحلیلگران بر این نکته تأکید کردند
DBS دارای سابقه قوی در خریدها ، مانند تصاحب یک بانک شکست خورده تایوانی در سال 2008 و تملک مدیریت ثروت و خرده فروشی ANZ در پنج بازار آسیا ، که در سال 2018 تکمیل شده است.

یک مدیر صندوق گفت که این معامله یک استراتژی مناسب است اما او همچنین به یک برخورد فرهنگی بالقوه اشاره کرد.

“نکته کلیدی که در این مرحله ناشناخته است ، اجرای آن است ، به خصوص برای یک خرید چرخشی مانند این که در آن بانک Lakshmi Vilas ، که به نظر می رسد تحت اشتهای ریسک متفاوت و شدت کنترل های داخلی کار می کند ، باید مطابقت داشته باشد
DBS“فرهنگ محتاطانه و محافظه کارانه است ،” گفت: شین یائو نگ ، مدیر سرمایه گذاری سهام آسیا در سرمایه گذاری استاندارد Aberdeen ، که دارای
DBS سهام (1 دلار = 74.1521 روپیه)