بانک رزرو هند لغو مجوز بانک کاراد جاناتا ساهاکاری ماهاراشترا است

بمبی: RBI روز سه شنبه اعلام کرد که مجوز The Karad Janata Sahakari Bank Ltd ، Karad ، Maharashtra را لغو کرده است ، زیرا سرمایه کافی و چشم انداز درآمد ندارد. بانک ذخیره در بیانیه ای اعلام کرد ، بیش از 99 درصد سپرده گذاران بانک پرداخت کامل سپرده های خود را از شرکت بیمه سپرده و ضمانت اعتبار (DICGC) دریافت می کنند.

با لغو مجوز و شروع مراحل تصفیه ، روند پرداخت سپرده گذاران بانک Karad Janata Sahakari آغاز می شود.

هنگام تصفیه ، هر سپرده گذار طبق شرایط و ضوابط معمول حق بازپرداخت سپرده های خود را حداکثر تا سقف پولی از 5 روپیه فقط از شرکت تضمین اعتبار سپرده و اعتبار (DICGC) دارد.

به دنبال لغو مجوز خود از پایان کار در 7 دسامبر ، بانک از انجام تجارت “بانکداری” منع شده است که شامل پذیرش سپرده ها و بازپرداخت سپرده ها با اثر فوری است.

RBI با ارائه جزئیات گفت که این بانک از تاریخ 07 نوامبر 2017 تحت “دستورالعمل های همه جانبه” است. از کمیساریای همکاری و ثبت شرکت های تعاونی ، ماهاراشترا همچنین از وی خواسته شده است که حکمی برای انحلال بانک و تعیین مدیر تصفیه برای بانک.

RBI اعلام کرد که مجوز بانک را لغو کرده است زیرا “سرمایه کافی و چشم انداز درآمد” ندارد. به همین ترتیب ، با مفاد مربوط به قانون تنظیم بانکداری ، 1949 مطابقت ندارد.

این بانک گفت: “تداوم بانک به منافع سپرده گذاران آن خدشه وارد می کند” و افزود این بانک با وضعیت مالی فعلی خود قادر به پرداخت کامل سپرده های فعلی خود نیست.

مهم ترین مقالات  واردات زغال سنگ هند طی ماه های آوریل تا اکتبر 19 درصد با کاهش 19 درصدی به 117 میلیون تن رسیده است

همچنین اگر بانک مجاز به ادامه فعالیت بانکی خود باشد ، منافع عمومی تأثیر منفی می گذارد.