افزایش تعرفه به عنوان قیمت “ناپایدار” ، شرایط بازار برای تصمیم گیری ضروری است: Sunil Mittal

افزایش مخابرات تعرفه ضروری است زیرا نرخ های فعلی “ناپایدار” هستند و شرایط بازار قبل از برقراری تماس مشاهده می شود. سزار مخابرات و رئیس Bharti Airtel Sunil Mittal گفت.

درمورد اینکه آیا فروشندگان تجهیزات مخابراتی چینی مجاز به شرکت در شبکه های نسل بعدی 5G هستند یا خیر ، میتال گفت سوال بزرگتر این است که تصمیم ملت چیست و “آنچه کشور تصمیم می گیرد توسط همه پذیرفته شود” اظهار داشت:

در مورد تعرفه ها ، این شرکت قبلاً موضع روشنی در مورد این موضوع اتخاذ کرده است ، وی افزود که ایرتل نظر قاطعی در مورد افزایش تعرفه ها دارد.

میتال در مصاحبه ای با PTI گفت: “… تعرفه های فعلی پایدار نیستند اما Airtel بدون حرکت صنعت یا تنظیم کننده نمی تواند حرکت کند.”

وی گفت صنعت در برهه ای از زمان به افزایش تعرفه نیاز دارد ، وی افزود “برای این کار باید شرایط بازار را ببینیم”.

میتال در حال پاسخ به س onالی در مورد زمان مشخص شدن افزایش قریب الوقوع تعرفه صنعت در بازار هند و اینکه آیا ایرتل آن را آغاز می کند یا منتظر می ماند تا رقبا اولین حرکت خود را انجام دهند.

لازم به ذکر است که در ماه آگوست امسال ، میتال 16 گیگابایت مصرف داده در ماه برای 160 روپیه را یک فاجعه توصیف کرده بود. این شرکت اظهار داشت که درآمد متوسط ​​به ازای هر کاربر (ARPU) برای مدل تجاری پایدار باید به 200 روپیه و در نهایت به 300 روپیه افزایش یابد. ARPU موبایل Bharti Airtel در سه ماهه سپتامبر 162 روپیه از 128 روپیه در Q2 FY20 و 157 روپیه در سه ماهه قبل ژوئن ایستاد.

سرپرست گروه بهارتی – که بارها و بارها توجه خود را به مالیات و عوارض بالا در بخش جلب کرده است – همچنین گفت که مخابرات به عنوان “یک صنعت با سرمایه بالا” نیاز به جریان مداوم سرمایه گذاری در شبکه ها ، طیف ها ، برج ها و فناوری دارد و بنابراین برای صنعت “پایدار” مهم بود.

میتال گفت: “این صنعت به تن پول نیاز دارد ، این یک صنعت با سرمایه بالا است … خرید طیف ، خاموش کردن شبکه ها ، فیبر ، رادیو ، برج ها … این یک صنعت به طور مداوم با سرمایه گذاری است.”

برخلاف تأسیس نیروگاه های فولادی یا نیروگاهی یا پالایشگاه ها ، بخش مخابرات به تزریق مداوم و مکرر سرمایه نیاز دارد.

“شما باید هر ساله میلیاردها دلار پول دوباره صرف کنید تا از فناوری جدید ، پوشش بیشتر ، ظرفیت بیشتر برخوردار شوید … بنابراین این صنعت باید پایدار باشد. دولت می خواهد هند هند دیجیتال باشد و مردم به هم متصل شوند. من فکر می کنم ما باید آن را به دست امن آنها بسپاریم “.

وی افزود ، همانطور که هست ، سیاست مخابرات و سیاست جدید ارتباطات دیجیتال بیان می کند که حداکثر درآمد هدف نیست.

در مورد مسئله درآمد ناخالص تعدیل شده (AGR) و اختلاف نظر اخیر که بین بخش مخابرات و شرکت در مورد زمان پرداخت سود بعدی پرداخت شده است ، میتال اشاره کرد که ایرتل قبلا 18000 کرور روپیه پرداخت کرده بود ، “به طور قابل توجهی بیش از هر کس دیگری “.

وی گفت: “ما 18000 کرور روپیه پرداخت کرده ایم … هر آنچه آنها تصمیم بگیرند … ما به میزان قابل توجهی بیشتر از دیگران پرداخت کرده ایم … بنابراین ، در صورت تصمیم نهایی ، خواهیم دید.”

میتال گفت که قیمت طیف 5G “غیرقابل قبول” است ، اما در همان نفس افزود که هند وقت کافی برای نقشه راه 5G خود را دارد.

“قیمت طیف 5G در حال حاضر مقرون به صرفه نیست و هند وقت دارد. هیچ کس در جهان 5G نیست. حتی کشورهای اروپا … انگلیس ، ایالات متحده … پوشش 5G هنوز بسیار کم است. بنابراین ما خوب هستیم ، هند عقب نیست. ”

میتال در پاسخ به این س whenال که چه زمانی انتظار عرضه کامل 5G در هند را دارد ، گفت: “نکته این است که ، هنگامی که به آن نیاز دارید … اتومبیل های متصل ، جراحی های رباتیک ، این همان چیزی است که برای آن لازم است. ، در حال حاضر؟ من فکر نمی کنم. ”

میتال در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا 2G حتی در هند با ظهور نسل جدید فناوری ها به حیات خود ادامه می دهد ، گفت Airtel قبلاً کل لایه 3G را خاموش کرده و مشتریان 2G را به 4G منتقل خواهد کرد.

“میتال افزود:” به محض اینكه بتوانیم ، مشتریان 2G خود را به 4G منتقل خواهیم كرد ، این روند در حال انجام است. این روند ، فقط به صورت ارگانیك و فقط هر ماه اتفاق می افتد. ”

میتال در مورد اینکه آیا شرکت های تجهیزات مخابراتی چینی مجاز به شرکت در 5G هستند ، گفت: “این مسئله مجاز نیست یا مجاز نیست. این مسئله تصمیم کشور است … هر کشور تصمیم بگیرد ، توسط همه پذیرفته خواهد شد” .